eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wesołe miasteczko ma już wszystkie atesty i jest bezpieczne. Właściciel lunaparku zaprasza gryfinian gwarantując dobrą i bezpieczną zabawę

Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej kontynuujemy temat bezpieczeństwa w wesołym miasteczku, które funkcjonuje obecnie na naszym nabrzeżu

Wczoraj po południu, już po wydaniu aktualnego wydania gazety w wesołym miasteczku pojawili się pracownicy Urzędu Dozoru Technicznego wydając atest dla jednej karuzeli, która tego wymagała.

- Na pozostały sprzęt nie ma konieczności wydawania atestów po zmianie lokalizacji wesołego miasteczka, dlatego działały one dzień wcześniej, poza tą jedną – mówi jego właściciel, Henryk Fial, pokazując nam atesty roczne na większość urządzeń, które 25 kwietnia tego roku wydało Stowarzyszenie Rzeczoznawców Urządzeń Rozrywkowych.

Tak więc, po poniedziałkowej kontroli wszystkie urządzenia są zbadane i gotowe na przyjęcie gości.

- Serdecznie zapraszamy gryfinian. Na pewno będą czuli się tu bezpiecznie. Gwarantujemy świetną zabawę – dodaje właściciel, który z obwoźnym lunaparkiem krąży po całej Polsce.

Zazwyczaj obwoźne lunaparki dzierżawią grunty od magistratów. Chociaż nie są to organy władne do kontroli urządzeń, coraz częściej urzędnicy oczekują przedstawienia im atestów karuzel zanim dojdzie do wydzierżawienia placu – tak jest np. w Szczecinie. Dlaczego w Gryfinie nie zażądano przedstawienia tego typu dokumentów?

Zweryfikowanie i przekazanie tej informacji mieszkańcom wzorem innych miast to bez wątpienia działania, które wypadałoby zastosować również u nas. Niewiedza w tym zakresie przyczniła się do naszego artykułu, który miał na celu wyjaśnienie tej kwestii.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu