eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Koncert "Wiersze (pod)różne"

Autor: Jerzy Dziedziczak

Recital piosenki poetyckiej w wykonaniu Kuby Blokesza odbędzie się w najbliższy czwartek 10 października o godz. 20.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury

Artysta jest laureatem wielu festiwali, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej i Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego. Ma na swoim koncie współpracę z Andrzejem Poniedzielskim, Elżbietą Adamiak, Romanem Kołakowskim czy Stefanem Brzozowskim.

W Gryfinie artysta przedstawi program pt. „Wiersze (pod)różne”. Mieszają się w nim autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat, tematy piosenek dotykają rzeczy ważnych i błahych, a  prezentowane kompozycje, to spokojne melodie, ale taż zadziorne rytmy. „Wiersze (pod)różne” mają również aspekt podróżniczy, czysto geograficzny, bo teksty piosenek pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech, ale opisują też wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka i w głąb samego siebie. Kubie Blokeszowi (gitara i śpiew) towarzyszyć będzie Dominika Kierpiec-Kontny (wiolonczela, śpiew).

Koncert organizują Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Gryfiński Dom Kultury i Gmina Gryfino. Wstęp jest wolny.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu