eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wojtek dostał konsolę

Gryfińskie stowarzyszenie sprezentowało Wojtkowi, cierpiącemu na mukowiscydozę, nową konsolę z grami

Losy Wojtka, który czeka na przeszczep płuc, opisywaliśmy w Gazecie Gryfińskiej 4 czerwca. Oprócz niezbędnego leczenia stomatologicznego oraz innych spraw, które przybliżą dwudziestoczterolatka z Dłużyny pod Baniami do zabiegu, od którego zależy jego dalsze życie, jednym z jego prozaicznych życzeń było zagranie w nową odsłonę słynnej gry komputerowej Tekken 7. Niby nic, ale czasami te małe, przyziemne przyjemności rzucają inne światło na codzienność, którą wypełnia mozolna walka z chorobą. Na nasz artykuł odpowiedziało wiele dobrych serc i nie zdradzając na razie zbyt wiele, powiemy jedynie, że jest realna szansa na poprawę sytuacji Wojtka Panaszczuka.

Członkowie Stowarzyszenia miłośników gier karcianych, zręcznościowych i intelektualnych Antałek z Gryfina zdobyli się na miły gest i w ramach konkursu gry w lotki zebrali niezbędną kwotę, by ufundować Wojtkowi nową konsolę do gier Playstation 4. Maciek Sauter i Adam Zieliński, reprezentujący stowarzyszenie, zdradzili, że na taki pomysł wpadli po lekturze naszego artykułu. W zrzutkę zaangażowało się stowarzyszenie liczące około 60 członków oraz Maciek Wirski z firmy Wircom, który ufundował puchary na konkurs. Panowie Maciek i Adam prosili, by podziękować również gryfińskiemu sklepowi MediaExpert, który na wieść o celu zakupu PS4, udzielił stosownego rabatu.

Dzisiaj popołudniu wspólnie z Maćkiem i Adamem wręczyliśmy konsolę i kilka innych aktualnych gier Wojtkowi. Grę Tekken 7 dowieziemy niebawem, ponieważ nie można jej było od ręki kupić w okolicznych sklepach.

Przypominamy, że przez cały czas trwa zbiórka pieniędzy dla Wojtka. Znajdziecie ją TUTAJ.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu