eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wyborcza impreza w ZAZ tylko dla swoich

Grafika na podstawie zrzutu ekranu z chojna24.pl i igryfino.pl
Grafika na podstawie zrzutu ekranu z chojna24.pl i igryfino.pl

Gryfiński ZAZ gościł dziś żonę Rafała Trzaskowskiego. O ile nie dziwi, że towarzyszyli jej głównie sympatycy obozu politycznego jej męża, o tyle zastanawia dlaczego o spotkaniu, które miało miejsce w publicznej instytucji, nie poinformowano wszystkich lokalnych mediów.

W czasie, gdy różne środowiska rywalizujące z obozem rządzącym, z lewa i z prawa, na ogół piętnują instrumentalne traktowanie przez ten obóz telewizji państwowej, takie działanie może co najmniej wyglądać na hipokryzję. Jak to inaczej interpretować? Dwa dni temu, w telewizyjnej debacie prezydent Warszawy jawił się jako jedyny kandydat, który nie ma problemu polemizować z przedstawicielami wszystkich zainteresowanych mediów. Tymczasem jego gryfińscy stronnicy zainteresowani sa przekazem jedynie tych, których widocznie uważają za "swojaków".

Dziwnym trafem o organizowanym z panią Małgorzatą Trzaskowską spotkaniu wiedziały jedynie portale z Cedyni oraz Chojny. Z relacji, które możemy tam znaleźć wynika, że było to "spotkanie z organizacjami pozarządowymi i z aktywnymi kobietami powiatu gryfińskiego".

Na nasz adres nie wpłynał żaden mail, nikt nie uznał za stosowne zadzwonić. Nie zdziwimy się, jeśli relacja ze spotkania ukaże się w jakiejś zdawkowej formie również na łamach Nowych 7 Dni Gryfina. Widać, w oczach lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej nie jesteśmy godni relacjonowania jakichkolwiek spotkań, które organizują.

Szkoda, że taka praktyka miała miejsce w budynku publicznej instytucji, jaką bez wątpienia jest Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Gryfinie. Placówka, o której chętnie pisaliśmy i za której powstaniem trzymaliśmy kciuki.

Trochę nam przykro, bo z pewnością przekazalibyśmy naszym czytelnikom stosowną informację (co poniekąd ma miejsce). Na naszych łamach gościmy przedstawicieli różnego światopoglądu. Nie szufladkujemy naszych czytelników na zwolenników jednej wybranej partii politycznej. Szkoda, że chyba właśnie tak o was, drodzy czytelnicy Gazety Gryfińskiej oraz egryfino.pl, myślą organizatorzy tego spotkania.

Spróbowaliśmy skontaktować się z przewodniczącą klubu Koalicji Obywatelskiej w powiecie gryfińskim, Ewą Dudar, z prośbą o komentarz do sprawy. Na razie bezskutecznie.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu