eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Wyjątkowy bieg już dzisiaj. KB Hermesa skończył dziesięć lat!

Stu zawodników weźmie udział w urodzinach Klubu Biegacza Hermesa Gryfino. Spędzą je na sportowo, rywalizując ze sobą na dystansie 10 kilometrów. Jak dodają jednak organizatorzy, nie zabraknie też innych elementów świętowania, charakterystycznych dla każdych urodzin

Założeniem organizatorów było, by w biegu "10 km na 10-lecie" wzięło udział 100 zawodników. 

- Cały czas nie wiadomo, czy uda się zrealizować ten cel. Zgłosiło się 100 osób, ale jedna nie opłaciła startowego w wysokości 20 zł. Zobaczymy. Ponadto Mariusz Kurlej pobiegnie "zaocznie", za granicą - wyjaśnia Grzegorz Zembik.

Jubileuszowy bieg rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19.00.

- Wyznaczyliśmy taki termin, bo jutro jest Boże Ciało, więc ludzie będą mieć wolne. Dzięki temu po biegu będziemy mogli trochę poświętować - uśmiecha się organizator.

Jeżeli chodzi o sam aspekt sportowy, zawody rozegrają się na terenie Stadionu Miejskiego.

- Trasa biegu będzie przebiegała po terenach zielonych (poza drogami publicznymi) od OSiR częściowo po wale ppow. wzdłuż Regalicy i Kanału Ciepłego, przy Przystani Żeglarskiej, na powrocie za CW LAGUNA obiegając boiska OSiR (trzy pętle). Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal. Dzięki temu, że patronat nad biegiem objął Urząd Miasta i Gminy Gryfino, puchary otrzymają trzy najszybsze kobiety i trzej najszybsi mężczyźni, a statuetki zwycięzcy K30, K40, K50 oraz M20, M30, M40, m50 i M60 - wylicza Zembik, zachęcając mieszkańców miasta do przybycia na stadion i gorącego kibicowania.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu