eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Trwają obchody Dnia Energetyka 2019

Duża liczba gości uświetniła część oficjalną obchodów święta energetyków. Towarzyszyliśmy z aparatem podczas uroczystej akademii w Elektrowni Dolna Odra.

Frekwencja, jak przystało na tak doniosłe święto, była imponująca. Nie zabrakło przedstawicieli elektrowni i władz PGE a także władz gminy i powiatu. Wysłuchano wystąpień dyrektora oddziału oraz zaproszonych gości, wręczano odznaczenia państwowe i resortowe.

Nie zawiedli zaproszeni przedstawiciele ugrupowania sprawującego władzę. Znajome z telewizji twarze chętnie uświetniły swoją obecnością Dzień Energetyka, zarówno w kontekście szumnie ogłaszanych inwestycji w naszej elektrowni, jak i (może nawet przede wszystkim) ze względu na zbliżający sie wielkimi krokami termin paxdziernikowych wyborów do parlamentu.

Cieniem na tej części obchodów rzuca się incydent, do którego doszło tuż przed rozpoczeciem uroczystości. Na teren zakładu nie wpuszczono przedstawiciela przeciwnego względem PiSu obozu politycznego i bynajmniej nie chodziło o szeregowego członka lokalnych struktur. O szczegółach sprawy napiszemy w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu