eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zablokowane śmieci będą wywiezione

Autor: Tomasz Obacz

Przebudowa infrastruktury drogowej ulicy Iwaszkiewicza, którą rozpoczęto 24 sierpnia komentowana jest przez mieszkańców. Dziś poruszamy sprawę zablokowanych śmieci, którą zgłosili nam czytelnicy

Prace drogowe odbywają się na krótkim odcinku 570 metrów drogi, ale użytkownicy drogi muszą liczyć się z utrudnieniami. Od strony ul. Wojska Polskiego nie ma możliwości wjazdu na ul. Iwaszkiewicza. W związku z tym samochód PUKu nie może dojechać do pojemników na śmieci, które już są przepełnione.
- Obecnie nie ma możliwości wjazdu. Jak długo będą one gniły w tych kontenerach? – mówił nam mieszkający tam gryfinianin.
Przedstawiciel gryfińskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych poinformował nas, że właścicielem boksów jest zarządca budynku, czyli SM Regalica i to oni powinni zareagować odpowiednio wcześniej. Natomiast podkreślił, że w porozumieniu ze spółdzielnią pracownicy PUKu ustawili pojemniki w innym miejscu, tak aby zarówno oni, jak i mieszkańcy mieli do nich łatwy dostęp. Co jednak z odpadami, które pozostały zablokowane? Skontaktowaliśmy się z przedstawicielem gminy, czyli inwestora przebudowy. Wiceburmistrz Tomasz Miler zapewnił nas, że śmieci zostaną niebawem wywiezione za porozumieniem między wykonawcą i PUK-iem.

Krystian Suda, właściciel Kristone, czyli firmy wykonującej remont potwierdził te informacje, w piątkowy poranek (31.08) śmieci mają zostać wywiezione. Możliwość wjazdu ma zapewnić podbudowa, którą układano w czwartek (30.08).

Więcej o tej inwestycji będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej 4 września.

 

bg

-1+2Oceń:
Autor:

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu