eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zachęcają do wykonywania testów

Autor: dost.

Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test – tak brzmi hasło profilaktycznej akcji Krajowego Centrum ds. AIDS. Z okazji zbliżających się walentynek organizatorzy akcji zachęcają, przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonywania testu w kierunku HIV

Na co dzień troszczymy się o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub naszej Walentynki. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV? Nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku.

Lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków. Z myślą o tym Krajowe Centrum ds. AIDS przygotowało elektroniczną pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Wystarczy jedynie wpisać życzenia i adresata w edytowalną wersję kartki, a następnie dołączyć ją do wiadomości e-mail. Kartkę walentynkową można pobrać ze strony www.aids.gov.pl.

Projekt graficzny i hasło powstały w wyniku konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych przez Krajowe Centrum ds. AIDS w 2013 r. Autorką grafiki jest Ida Kwaśnica, a pomysłodawcą hasła zachęcającego do wykonania testu – Kacper Lasota.

Dodatkowych informacji w tej sprawie udzielają:

Iwona Gąsior, [email protected], tel. 22 331 77 82

Anna Kaczmarek, [email protected], tel. 22 331 77 81

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu