eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zaczęli robić schody w parku!

Po miesiącach nawoływań i próśb mieszkańców gmina rozpoczęła prace nad przebudowaniem wyjścia z parku przy przejeździe kolejowym na ul. Armii Krajowej.

O sensowności przebudowania schodów w tym miejscu dyskutowali w Gryfinie chyba wszyscy. Mamy na myśli tych, którym nie w smak były rezultaty wprowadzenia nowej organizacji ruchu pieszych, na sąsiadującym z tym miejscem przejeździe kolejowym. Prewencyjne barierki wymuszają przechodzenie przez jezdnię w innym miejscu, niż te do którego wiodły stare schody. Niby drobiazg, raptem parę metrów extra, ale jak się człowiekowi śpieszy...
Mieszkańcy jako podejście do pasów szybko zaadoptowali nowe miejsce, wydeptując bardziej praktyczne rozwiązanie. Władze niby przychylnie się temu przyglądały, zwlekając z usankcjonowaniem tego faktu do czasu zakończenia słynnych prac rewitalizacyjnych. Aż do dzisiaj. Jak widać, niebawem powinniśmy doczekać się sensownie zlokalizowanych świeżutkich schodów. Ciekawe, czy przy okazji zlikwidują te stare, czy może powstanie swoisty komunikacyjny dubelek? O rezultatach trwających prac będziemy informować na bieżąco. Więcej w tym temacie w Gazecie Gryfińskiej w wydaniu 19 lutego.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu