eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zagrają o puchar Prezydenta RP

Pod patronatem Gazety Gryfińskiej piłkarze z całego kraju będą rywalizować w jubileuszowym XXV Festiwalu Mini Piłki Nożnej. Jedną z nagród ufundował Prezydent RP Andrzej Duda

Mini festiwal rozgrywany jest nieprzerwanie od 1992 roku. Tego lata młodzi adepci piłki nożnej będą rywalizować będą więc po raz dwudziesty piąty w historii!

- To wyjątkowy, jubileuszowy turniej i dlatego chcemy, by przebiegł wyjątkowo – tłumaczy prezes UKS Energetyka Junior Gryfino Mariusz Kamiński. – Mamy zapewnienie od Pogoni Szczecin, jako zaprzyjaźnionego klub, że jej zespoły przyjadą do Gryfina. Do tego zjawią się też drużyny z Barlinka, Stargradu, Pyrzyc i inne ekipy ze Szczecina – dopowiada działacz.

Rywalizacja toczyć będzie się w pięciu kategoriach wiekowych. Poza chłopcami (roczniki 2003-2006) do walki o trofea staną też zespoły dziewczęce. Na pełne listy uczestników należy jednak poczekać do sierpnia.

- Zgodnie z ustaleniami, każdy trener zaprasza zespoły na własną rękę, pod nadzorem wiceprezesa Marka Nikitińskiego. Rozmawiamy też z drużynami z Niemiec oraz z samego Berlina – wylicza Mariusz Kamiński.

XXV Festiwal Mini Piłki Nożnej w Gryfinie odbędzie się w dniach od ósmego do jedenastego sierpnia. Młodzi piłkarze będą w nim walczyć nie tylko o złote medale, ale też puchar fair play, ufundowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Patronat nad imprezą objęła Gazeta Gryfińska, TVP Szczecin oraz Radio Szczecin.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu