eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zakończyli Zachodniopomorską Ligę Pływacką

- Pływacy w sobotę 13 kwietnia 2019 r. zakończyli zmagania w tegorocznej edycji Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej. Dzieci w rocznikach 2009 i młodsi i 2008 rozpoczęły zmagania w Gryfinie, później dwukrotnie spotkały się w Koszalinie i zakończyły w Szczecinie. Zawody miały na celu wyłonienie najbardziej wszechstronnych pływaków - czytamy w relacji Marlina Gryfino

Olbrzymi sukces osiągnęli w młodszej kategorii Mikołaj Rosiak, a w starszej Szymon Serafin, którzy w klasyfikacji końcowej uplasowali się na trzecim miejscu. W pierwszej dziesiątce znalazła się również Karina Mitręga, która w młodszej kategorii wiekowej zajęła 8 miejsce. O końcowym wyniku decydowała suma punktów zdobytych we wszystkich 4 edycjach. Za każdym razem dzieci płynęły innym dystansem. W czasie ostatniej edycji UKP „Marlin” wystawiło dwunastoosobową ekipę. Gryfiński klub zmagania zakończył na 5 miejscu.

W młodszej kategorii wiekowej Mikołaj Rosiak zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem grzbietowym i 4 miejsce na 100m stylem zmiennym. Karina Mitręga była 9 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 20 na 100m stylem zmiennym. Liwia BabińskaNatalia GrzechWiktoria GrzegorskaBłażej KujawaŁucja Witek i Julia Świebodazajmowali miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce.

W starszej kategorii wiekowej Szymon Serafin przywiózł srebro za dystans 200m stylem zmiennym i 7 miejsce za 100m klasykiem. Bartłomiej Prokopowicz był 12 na 100m stylem klasycznym i 20 na 100m stylem dowolnym. Kacper Kubiśdopłynął jako 19 na dystansie 200m stylem zmiennym i 22 na 100m stylem dowolnym, a Lidia Kujawa była 26 na 100m stylem dowolnym i 30 na 100m klasykiem.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu