eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zapalił się las. Przyleciał samolot gaśniczy

Fotografia poglądowa
Fotografia poglądowa

W środę 5 sierpnia o godzinie 16.26 w wełtyńskim lesie wybuchł pożar. Na szczęście wiatr nie przeniósł ognia na górne partie drzewostanu

- Pożar wybuchł po środku usytuowania drzewostanu gatunku mieszanego na pograniczu z młodnikiem bukowym. Akcja została przeprowadzona sprawnie, roty podały dwa prądy wody w natarciu. Płynnie również przebiegało dostarczanie wody na miejsce zdarzenia i przetłaczane jej na dwa zastępy JRG Gryfino, które dostarczały wodę na stanowiska gaśnicze - mówią druhowie z OSP Wełtyń, którzy uczestniczyli w akcji razem ze strażakami z "państwówki", Strażą Leśną z Gryfina i Leśniczym Leśnictwa Wełtyń.

Wszyscy oni mieli wsparcie samolotu gaśniczego Dromader, który oprócz zrzutu wody w natarciu wykonał również zrzut wody w obronie.

- Przydatnym atutem pomocy ze strony Nadleśnictwa Gryfino było małe wykarczowanie drzewostanu na pograniczu "starego lasu" z młodnikiem. Na szczęście w opanowaniu pożaru nie zaszkodził wiatr i nie przeniósł pożaru na górne partie drzewostanu. Akcję utrudniał natomiast teren, ponieważ do miejsca zdarzenia potrzebą było rozwinięcie większej ilości odcinków węży W75 oraz W52, jak również pobór wody miał miejsce z sieci hydrantowej usytuowanej w miejscowości Wełtyń - czytamy w komunikacie OSP.

 

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu