eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zapraszają na pokaz gry planszowej pt. "Burza nad Warszawą"

Autor: dost.

Przy współpracy Stowarzyszenia Gryfiński Ruch Patriotyczny i p. Adama Czarniawskiego, nauczyciela historii w Technikum Informatycznym SCI w Szczecinie oraz dzięki uprzejmości Biblioteki Miejskiej, zostanie zorganizowana 1 lutego (piątek) w godz. 10-14 sesja gry planszowej pt. "Burza nad Warszawą"

Gra planszowa "Burza nad Warszawą" zaprojektowana przez uczniów szczecińskiego Technikum Informatycznego SCI, wygrała pod koniec zeszłego roku konkurs "BohaterON w Twojej Szkole" pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

"Burza nad Warszawą" to kooperacyjna gra turowa, w którą można zagrać indywidualnie, jak również w maksymalnie 8-osobowej grupie! Celem graczy, którzy wcielają się w role Powstańców Warszawskich, jest powstrzymanie jednostek niemieckich od całkowitego zniszczenia Warszawy i pokonanie głównego niemieckiego dowódcy.

Gracze muszą ze sobą współpracować, wspierać siebie wzajemnie w walce z jednostkami niemieckimi, wymieniać się ekwipunkiem i dokumentami, aby doprowadzić do pokonania 3 niemieckich kapitanów, a następnie niemieckiego dowódcy.

Serdecznie zapraszamy na publiczny pokaz gry z możliwością zagrania!

Jeżeli chcesz wcielić się w Powstańców, m.in. Witolda Pileckiego, Danutę Szaflarską czy Stanisława Sosabowskiego "Stasinka" i bronić stolicy - ta gra jest właśnie dla Ciebie!

 

Kamil Frelichowski

Gryfiński Ruch Patriotyczny

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu