eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zaśpiewa w zamku w Swobnicy

Dom Kultury w Baniach zaprasza na koncert „Od nocy do nocy”, który w piątek 2 lipca odbędzie się na terenie jednej z największych perełek architektonicznych Pomorza Zachodniego

Gwiazdą lipcowego wieczoru będzie Joanna Aleksandrowicz.

- To utalentowana wokalistka i aktorka młodego pokolenia, występująca na wielu scenach w Polsce. Obecnie wciela się w rolę Bianki w spektaklu Xięgi Schulza w reżyserii Mistrza Jana Szurmieja. Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi m.in. z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim – mówi Katarzyna Tworek, dyrektor Domu Kultury w Baniach.

Podczas występu, który będzie miał miejsce w zamku Joannitów w Swobnicy, zaśpiewa niezapomniane przeboje z polskich filmów. Jak mówią organizatorzy, będzie to niezwykle klimatyczny koncert, który przeniesie słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i dawnych produkcji kinowych.

- Joanna Aleksandrowicz stworzyła projekt „Od nocy do nocy” i wraz z zespołem zagrała na ponad 150 scenach muzycznych, w tym podczas Festiwalu Literackiego Noblistki Olgi Tokarczuk.W repertuarze znajdują się utwory z najbardziej znanych filmów, jak Noce i dnie, Vabank, a także Cykl Tang m.in. Astora Piazzolli – wylicza dyrektor Tworek.

Drugiego lipca na scenę wyjdzie nie tylko Joanna Aleksandrowicz. Jej koncert poprzedzi występ zespołu lokalnej wokalistki, pod nazwą W.U.D.Z.

- Będzie to krótki występ zapowiadający wrześniową imprezę plenerową organizowaną przez lokalne stowarzyszenie Przy-Stań w Swobnicy – mówią organizatorzy.

Na zakończenie wieczoru wystąpi natomiast grupa tańcząca z ogniem Fire Arrow. Koszt biletu to 30 złotych. Nabywać je można w siedzibie bańskiego Domu Kultury. Koncert odbędzie się 2 lipca o godzinie 20.30.