eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zawodnicy UKS Energetyka Junior Gryfino nie chcą jechać na obóz

W zachodniopomorskim rozpoczęły się zimowe ferie. Dla młodych sportowców z Gryfina jest to czas wyjazdów na obozy sportowe. Jak poinformowała nas grupa rodziców, których dzieci trenują piłkę nożną, tegoroczny obóz UKS Energetyka Junior Gryfino został zbojkotowany. Do Szklarskiej Poręby pojechać ma zaledwie kilkunastu zawodników. O sprawie rozmawiamy z Mariuszem Kamińskim, prezesem UKS EJG

Doszły nas informacje o tym, że chęć wyjazdu na obóz wyraziła zaledwie garstka dzieci.

Kamiński: Wyjazd na tegoroczny obóz zimowy wstępnie zadeklarowały trzy roczniki: 2006, 2008 i 2009. Rocznik 2008 z różnych przyczyn zrezygnował z wyjazdu. W grze pozostały roczniki 2006 i 2009. Mimo tego, iż w każdej grupie mamy ponad 20 zawodników, to ciężko jest zebrać chętnych na obóz.

 

Jak to tłumaczycie?

- Obóz sportowy, to z założenia cały tydzień ciężkiej pracy na treningach. Oczywiście, w trakcie pobytu są też atrakcje, ale w wielu wypadkach jednak statyczny wypoczynek z konsolą w ręku wygrywa z czynnym uprawianiem sportu.

 

Rodzice mówią o wysokich kosztach obozu.

- Koszt obozu, który obciąża rodziców jest nieprzekraczający granic rozsądku a wręcz jest dużo niższy niż w innych klubach. Klub dokonuje wszelkich starań organizacyjnych, aby ten koszt był jak najniższy, dlatego opłacamy część tej kwoty. Koszt całkowity obozu wynosi 1650 złotych, przy czym odpłatność zawodników to 820zł.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu