eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Złodziej wpadł przez zamknięty szlaban

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli Straży Granicznej i zaczął uciekać. Funkcjonariusze złapali go dzięki zamkniętemu szlabanowi. Jak się okazało, miał powód, żeby się nie zatrzymać

Funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli jadący od strony granicy w Krajniku Dolnym samochód osobowy vw golf na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jechało nim dwóch młodych mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili skontrolować pasażerów golfa.

- Kierujący samochodem nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać w kierunku Ognicy, a następnie miejscowości Krzywin Gryfiński – informuje Bogumił Prostak, rzecznik gryfińskiej policji.

Tam mężczyzn spotkała niemiła niespodzianka. W czasie, kiedy uciekali, szlaban na przejeździe kolejowym był zamknięty. Kierujący zaczął wycofywać. Wtedy funkcjonariusz Straży Granicznej próbował go zatrzymać.

- Poprzez otwarte okno usiłował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, aby unieruchomić pojazd – informuje rzecznik gryfińskiej policji. - Młody mężczyzna gwałtownie ruszając samochodem do przodu uderzył go, zmuszając do zaniechania czynności służbowej – dodaje.

Na swoje nieszczęście, kierowca cofając wjechał w skarpę piasku, który zablokował mu drzwi. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Pasażerowi, który z nim jechał udało się zbiec z miejsca zdarzenia. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec gminy Resko. Jak się okazało, nie bez powodu nie chciał zatrzymać się do kontroli. Gryfińscy policjanci ustalili że, tablice rejestracyjne przy samochodzie vw golf, którym uciekali mężczyźni, zostały skradzione w Niemczech. Wewnątrz auta znajdowały się elektronarzędzia w postaci szlifierek kątowych oraz młotowiertarek, które również były  skradzione na terenie Niemiec. Sąd Rejonowy w Gryfinie na wniosek komendanta powiatowego tymczasowo aresztował 22-letniego Pawła R. na okres 3 miesięcy. Za zmuszenie do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz paserstwo, zatrzymanemu mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w piątek 24 kwietnia, w Krzywinie Gryfińskim, gm. Widuchowa.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu