eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zmarła Alina Polak. Miała 26 lat

Smutne wieści dotarły właśnie do naszej redakcji. W wieku 26 lat zmarła Alina Polak (z d. Stelmaszyk), mieszkanka Bań, której historia poruszyła lokalną społeczność

O Alinie pierwszy raz napisaliśmy 3 października 2019 roku, przedstawiając trudną sytuację, w jakiej znalazła się jej rodzina.

- Rok temu życie zmieniło się o 180 stopni, gdy na świat przyszedł nasz syn Aleksander. Niestety, gdy jeszcze byłam w ciąży dowiedzieliśmy się o wrodzonej wadzie serca. Wada jest bardzo skomplikowana, nasz synek żyje z jedną komorą serduszka. Jest już po dwóch operacjach ratujące życie. Dzięki specjalistom możemy być wciąż razem. Nasz synek potrzebuje leków, bez których nie mógłby funkcjonować. Musi również uczęszczać na rehabilitację, często korzystać z lekarzy specjalistów. Niestety, wszystko kosztuje - informowała za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Już po narodzinach Olka okazało się, że chora jest także jego mama, u której zdiagnozowano torbiel na jajniku o wymiarach 6x 8cm.

- Podczas operacji usunięcia jajnika okazało się, że mam też guza na żołądku. Szczegółowe badania wykazały, że mowa o złośliwym nowotworze, a na jajniku był „tylko” przerzut - opowiadała 26-latka.

Historia Ali i jej synka poruszyła lokalną społeczność. Dzięki inicjatywie Anny Siwek, na szeroką skalę rozpoczęto akcje pomocowe, w które włączyły się nie tylko władze gminy Banie, ale również miejscowi przedsiębiorcy i sportowcy. Planowano zorganizować festyn charytatywny, lecz wobec wprowadzania kolejnych obostrzeń, wszystkie działania przerzucono do internetu, gdzie można było wylicytować m.in. trening z zawodnikiem KSW, piłki z autografami Zbigniewa Bońka i Marcina Gortata, bądź koszulki reprezentantów Polski: Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. Wszystkie zebrane środki trafiły na leczenie Ali i Olka.

Niestety, choroba młodej mamy weszła już w zaawansowane stadium. Kolejne badania wykazywały nowe przerzuty. Lekarze nie dawali jej szans, polecając rodzinie, by ta zapewniła chorej dobrą opiekę paliatywną. W ostatnich dniach jej stan zdrowia znacząco się pogorszył.

W poniedziałek Alina trafiła do szpitala, gdzie zmarła dzisiaj o godzinie 8.50. Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy współczucia.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu