eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Zmiana w dyrektorskim fotelu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Maciej Puzik
Maciej PuzikAutor: Kamil Miler

Maciek Puzik, jako jedyny kandydat zgłoszony w dyrektorskim konkursie, został dziś przez starostę powołany na to stanowisko.

W fotelu jednej z najważniejszej w Gryfinie placówki oświatowej - ZSP2, Maciek Puzik zastapił Joannę Mendrygał-Para, która postanowiła nie zgłaszać tym razem swojej kandydatury.

Warto odnotować, że nowy dyrektor był niegdyś dziennikarzem Gazety Gryfińskiej, prowadzonej ówczesnie przez Tomasza Milera. Obecnie, aktywnie udziela się na lokalnej scenie politycznej, budując swoje poparcie wokół obozu wicestarosty Ewy Dudar - liderki gryfińskiej Platformy Obywatelskiej, stojącej na przeciwnym biegunie do obozu Mieczysława Sawaryna, którego wiceburmistrzem jest właśnie Tomasz Miler.

Maciej Puzik startując z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska, zdobył mandat radnego Rady Miejskiej VIII kadencji, ale jak sam podkreśla: oficjalnie jest bezpartyjny. W wywiadzie, jakiego nam udzielił tuż po ostatnich wyborach samorządowych, deklarował: Nigdy nie należałem, nie należę i na chwilę obecną zakładam, że nie będę należał do żadnej partii.

Jako radny przewodniczy Komisji Planowania Przestrzennego, Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Ochrony Środowiska. Wnioskując po jego merytorycznych wypowiedziach uchodzi za jednego z bardziej kompetentnych radnych obecnej kadencji. W ZSP2 pełnił do tej pory fukncję wicedyrektora.

Gratulujemy Maćkowi i życzymy owocnej pracy na tym odpowiedzialnym stanowisku!

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu