eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

ZSO: nie odwołamy zajęć

Pomimo awarii ogrzewania, zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, nadal będą prowadzone. Taką decyzję podjęła dyrekcja szkoły.

Dwa dni temu awarii uległa pompa obiegowa, która wymusza cyrkulację ciepła w instalacji w budynku szkoły. Na domiar złego, na drugi dzień zepsuła się także pompa awaryjna, której zadaniem było zabezpieczenie szkoły przed ewentualną awarią. Niezbędna okazała się wymiana niesprawnych elementów instalacji, a to wymaga czasu.
- Wymiana pomp potrwa kilka dni – mówi Sławomir Głuszak, dyrektor ZSO w Gryfinie.
Dyrektor mówi jednak, że nie ma powodu do niepokoju. Szkoła została zabezpieczona w kolejną pompę rezerwową, która obecnie dostarcza czynnik do wszystkich pomieszczeń w szkole, poza dwiema klasami. Pompa jest na tyle wydajna, że pozwala to na utrzymanie odpowiedniej temperatury na czas wymiany zepsutych części. Uczniowie, którzy liczyli po cichu na zwolnienie z zajęć, nie będą pocieszeni. Pomimo awarii, lekcje nadal będą odbywać się zgodnie z planem.
- Na razie wszystko jest pod kontrolą, oprócz wspomnianych dwóch pomieszczeń, wszędzie panuje temperatura powyżej 18 stopni Celsjusza, a to pozwala na prowadzenie w szkole zajęć – mówi S. Głuszak.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu