eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

ZZPN planuje odwołać rozgrywki. „Bez awansów i spadków”

Tydzień od zawieszenia rozgrywek przez ZZPN wiemy już nieco więcej. Nie są to jednak dobre informacje. Jak bowiem udało nam się ustalić, sezon 2019/20 nie powinien zostać wznowiony

- Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA poinformował, że mecze PKO Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 roku włącznie. Zawieszenie ma związek z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie – w piątkowym komunikacie poinformowała Ekstraklasa SA.

W ślad za władzami najwyższego poziomu poszli organizatorzy niższych lig. Do końca kwietnia odwołane zostały również ligi centralne oraz niższe, wojewódzkie szczeble rozgrywek, w tym organizowane przez ZZPN.

W środku tygodnia mówiło się, że Energetyk, Iskra, Ogniwo, Grot i inni przedstawiciele naszego regionu mogą wrócić na boiska na majówkę. Im bliżej weekendu tym głośniej było słychać jednak głosy, że zespoły od trzeciej ligi w dół nie dokończą sezonu 2019/20.

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu