eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

ZZPN zadecydował. Ogniwo w okręgówce. Energetyk bez awansu

Na wczorajszym posiedzeniu w siedzibie PZPN wypracowano decyzje w sprawie piłkarskiego sezonu 2019/20. Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek IV ligi, niższych klas rozgrywkowych i rywalizacji młodzieżowej bez rozgrywania rundy wiosennej

- Jednocześnie ustalono, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych - czytamy w komunikacie piłkarskiego związku.

Podano w nim również, że kwestia rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych rozgrywek prowadzonych przez PZPN, będzie przedmiotem obrad posiedzenia Zarządu PZPN, które zaplanowane jest na 12 maja 2020 roku.

Oznacza to, że w przyszłym roku w klasie okręgowej zobaczymy jeszcze więcej pojedynków derbowych. Do Energetyka Gryfino, Iskry Banie, Odry Chojna, Morzycka Moryń i Czcibora Cedynia dołączy bowiem Ogniwo Babinek, które zostało mistrzem A-klasy.

Do 4.ligi awansowali natomiast Biali Sądów.

 

Więcej w następnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu