eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

ZZPN zawiesił zawodnika Odrzanki Radziszewo

Prezes Odrzanki Radziszewo udał się wczoraj do siedziby Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie rozpatrywana była kwestia zdarzenia z niedzielnego meczu pomiędzy Odrzanką a Łabędziem Widuchowa. Gwoli przypomnienia, sędzia zakończył zawody w 58 minucie, po tym jak napastnik gości, po wyrzuceniu z boiska, wytrącił mu kartki z ręki

- Pluję sobie w brodę. Adam grał bardzo ostro, ciągle dyskutował z sędzią, pyskował.  Pracował na wyrzucenie z boiska aż się tego doczekał. Mogłem go ściągnąć, ale pomyślałem sobie, że strzelił gola. Porozmawialiśmy w szatni i dałem mu szansę. Jestem zawiedziony. Nie ma żadnych okoliczności łagodzących. Co oczywiste, my również zawiesimy go w prawach zawodnika. Zdajemy sobie sprawę, że to co zrobił jest karygodne i niedopuszczalne – mówił na łamach Gazety Gryfińskiej prezes, Marcin Cholewa, oceniając, że przerwa 28-latka w grze może wynieść dwanaście miesięcy.

- Uważam tak, bo w przypadku zawodnika mowa o recydywie. To nie jest jego pierwsze zawieszenie za agresywną grę i wulgarne zachowanie. Spodziewamy się najgorszego - dodał po chwili, nawiązując do licznych sytuacji z przeszłości. 

Ostatecznie, działacze ZZPN zdecydowali się na nieco łagodniejsze rozwiązanie. Adam Trendel został zawieszony w prawach zawodnika na osiem miesięcy. Wydział Dyscypliny rozważył także kwestię ukarania samego klubu.

- Na szczęście, związek uznał, że my, jako klub, zachowaliśmy się odpowiednio. Dlatego Odrzanka nie została ukarana nawet karą finansową - komentuje wiceprezes Radosław Gierasimczyk.

 

Więcej o sprawie można przeczytać w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu