eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Komentarz do artykułu "56-metrowy maszt tuż przy domach. Mieszkańcy protestują"

 1. domek na JP

  domek na JP

  Autor: No tak

  Autor: domek na JP

  Autor: Wojciech Małecki

  Autor: domek na JP

  Autor: Wojciech Małecki

  Autor: domek na JP

  Wiadomo coś więcej czy decyzja jest ostateczna oraz kiedy jest planowana budowa? Może jest jakaś kontr akcja gdzie można się podpisać pod poparciem tej inwestycji?
  Mieszkam w okolicy i póki co nie narzekam na LTE z Playa ale 5G to przyszłość i zdecydowanie by się tutaj przydała.

  Proszę zapytać na plebanii.

  A co plebania ma do tego? Proboszcz jest inwestorem?
  Jak zwykle brak poważnej dyskusji tylko argumenty na poziomie "Panie toż to się kury przestaną nieść."

  Dyskusja jest o tym, źe decyzja adminidtracyjna jest podjęta niezgodnie z prawem. Zakres oddziaływania jest szeroki z tego powodu, że ogranicza dostęp do słońca. Kościół wspiera dyktaturę i zwalcza ekologizm. Ja mam panele fotowoltaiczne i maszt może ograniczyć produkcję prądu. Ucieszy się Pan jeśli odetną dostęp do prądu?

  Jakie straty poniesie Pan w wyniku mniejszej efektywności paneli? Jak rozumiem ciągle rozmawiamy o maszcie a nie o budowie 20 piętrowego wieżowca?

  Ale trafiłeś "domek ja JP". Maszt będzie miał 56 m, czyli mniej więcej tyle co 20-piętrowy wieżowiec. Ludzie - to będzie zdecydowanie najwyższy maszt w Gryfinie - tuż przy zabudowaniach. Jego wysokość będzie niemal taka jak dwa nałożone na siebie wieżowce w Gryfinie (jeden mierzy ok 30 m).

  Oczywiście że trafiłem. Cieżko nie trafić wiedząc ile będzie mierzyć maszt. Rozmawialiśmy o cieniu rzucanym przez ten obiekt więc napisałem o wieżowcu ponieważ jest jedna zasadnicza różnica między masztem a wieżowcem w tym zakresie i nie jest to wysokość.
  [quote]tuż przy zabudowaniach

  - mógłbyś napisać coś więcej? Jaka jest odległość od najbliższego zabudowania?

  Ja nie twierdzę że przy wydawaniu pozwolenia nie zostały popełnione błędy i że ten maszt musi być koniecznie w tym miejscu itp. Uważam tylko że inwestycja w masz 5G jest jak najbardziej potrzebna w okolicy i cieszyłbym się gdybym mógł korzystać z takiej technologii prędzej niż później a straszenie technologią na łamach gazety czy też w komentarzach uważam za nie trafione. Nie zapominajmy że szkodliwość takiego promieniowania jest kategoryzowana przez WHO na tym samym poziomie co jedzenie pikli i że prawie każdy z nas jest na własne życzenie bombardowany takim promieniowaniem w domu.

  +3 -2 Odpowiedz Zgłoś

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu